Refleksologia twarzy

REFLEKSOLOGIA TWARZY

 

To jedyny dostępny zabieg twarzy, który oprócz doskonałych efektów estetycznych ma znaczenie zdrowotne.

Efekty refleksologii twarzy przekładają się nie tylko na stan twarzy, ale i całego organizmu. To holistyczny zabieg, który wprowadza organizm w stan wewnętrznej równowagi i sprawia, że promieniejesz wewnętrznym blaskiem.

 W jaki sposób? Poprzez system nerwowy.

Anatomiczne położenie twarzy w bliskości z mózgiem sprawia, że refeksologia twarzy posiada ogromny potencjał!

Wycisza układ nerwowy, usprawnia przepływ impulsów nerwowych i generuje odruchy w całym ciele.

Ma działanie prozdrowotne i anty-stresowe. Tym samym, na zasadzie sprzężenia zwrotnego przekłada się na terapię przeciwzmarszczkową.

Dlatego, że piękna twarz, to zdrowa i pogodna twarz.

nerwy czaszkowe   

 

 

Istnieje potwierdzony przez naukowców silny związek między stanem naszej skóry, a stresem, jaki towarzyszy nam w życiu. Jednym z zaleceniem dla pacjentów dermatologicznych jest właśnie relaksacja.

Specyficzna praca refleksologiczna w bliskości mózgu, wprowadza ciało w stan błogości i odpływania. Organizm przełącza autonomiczny system nerwowy w tryb odpoczynku i regeneracji. Jest to tryb, który zwalnia  z ciągłego stanu czuwania i gotowości do walki. W stanie relaksu wycisza się pobudzenie ciała migdałowatego, a zwiększa się aktywność innych części mózgu, które odpowiedzialne są za bardziej twórcze i analityczne umiejętności, co daje nam lepszy dostęp do naszych zasobów i zwiększa rezyliencję.  Dzięki neuroplastycznośći mózgu, organizm, podczas sesji refleksologii, wzmacnia ścieżki neuronalne odpowiedzialne za funkcje hamujące pobudzenie nerwowe i uczy się jak zachować wewnętrzną równowagę. To buduje odporność psychiczną i wspiera w codziennych trydnych sytuacjach życiowych. A na zasadzie sprzężenia zwrotnego - mniejsza podatność na stres - to pogodniejsza i zdrowsza twarz. 

 

Kondycja twarzy zależy także od stanu narządów wewnętrznych.

Istnieją punkty i mapy odruchowe na twarzy, które korespondują poprzez system nerwów obwodowych, z narządami wewnętrznymi. Ich stymulacja refleksologiczna, przyczynia się do tego, że przepływ bodźców nerwowych jest lepszy; wzajemna komunikacja między narządami poprawia się, a dzięki temu pracują one sprawniej. Odruchowe stymulowanie narządów - przyczynia się do poprawy ich kondycji i przekłada się na lepszą gospodarkę elektrolitową, lepszy metabolizm i procesy detoksyfikacyjne, a to ma wpływ na lepszy stan tkanek twarzy, tworząc żyzne podłoże dla promiennej, zdrowszej skóry.

Zabieg usprawnia przepływ energii w ciele, a to zapobiega rozwojowi dolegliwości jeszcze na poziomie energetycznym, czyli zanim zastoje eneretyczne wywołane przez traumy lub kontuzje, będą przyczyną przewlekłych schorzeń.

 

 

Natychmiastowe efekty estetyczne Refleksologii twarzy to:

 

Przywrócenie witalności skórze. Dzięki stymulacji refleksologicznej - dochodzi do pobudzenia krążenia krwi. Tkanki twarzy są lepiej dotlenione i odżywione. Wyglądają zdrowo i świeżo. Cera jest rozjaśniona i zaróżowiona.

Poprawa jędrności - dzięki temu, ze pobudzona zostaje komunikacja nerwowa mięśni twarzy -  poprawia się ich napięcie i jędrność ( w przeciwieństwie do botoksu, który paraliżuje mięśnie i osłabia je). Skóra jest bardziej elastyczna, sprężysta, a zmarszczki wygładzone.

Zmniejszona opuchlizna i worki pod oczami. Zabieg poprawia lokalnie krążenie limfy, a także ogólnie pobudza mechanizmy oczyszczania organizmu i detoksykacji tkanek.

 

 

------------------------------------------------

Zabieg polegający na stymulacji określonych punktów i stref na twarzy, które korespondują z narządami i poszczególnymi częściami ciała. Praca w bezpośredniej bliskości mózgu sprawia, że zabieg ten ma silne działanie odruchowe.
3 główne aspekty tego działania to aspekt
prozdrowotny
Refleksoterapia ma dobroczynny wpływ na działanie układu nerwowego, immunologicznego i hormonalnego, a także poprawia energetykę organizmu. Praca na odpowiednich receptorach stymuluje organizm do samoregulacji i może poprawić stan zdrowia.
antystresowy
Refleksoterapia to praca w bezpośredniej bliskości ciała migdałowatego odpowiedzialnego za pamięć i wzorce reakcji emocjonalnych. Zabieg wprowadza w stan głębokiego relaksu i przyczynia się do produkcji hormonów szczęścia oraz naturalnych własnych substancji przeciwbólowych - enkefalin. Wyhamowana zostaje produkcja kortyzolu i odciążone zostają odpowedzialne za jego produkcję nadnercza.
anti-aging
Refleksoterapia wydobywa nasze naturalne zasoby piękna. To praca na twarzy poprzez twarz :) Nie ma zdrowej i pięknie wyglądającej twarzy, gdy nasze ciało jest przemęczone, a zachodzące w nim procesy nie przebiegają prawidłowo. Kluczem do walki z procesami starzenia sIę jest nasz własny organizm. Refleksoterapia jako holistyczny zabieg idzie z pomocą w tej walce.

 

REFLEKSOTERAPIA + MASAŻ TWARZY, GŁOWY I KARKU

CZAS: 75 MIN

CENA: 150 ZŁ

 

 

REFLEKSOTERAPIA STÓP

Zabieg polegający na celowanym stymulowaniu stref odruchowych na stopie, co oddziałuje bezpośrednio na całe ciało, uwalnia blokady energetyczne i pobudza procesy samoleczenia w organizmie. W masażu tym wykorzystuje się wiedzę o znajdujących się na stopach zakończeniach nerwowych, które tworzą na stopie swoistą mapę ludzkiej anatomii. Uciskanie odpowiednich miejsc na stopie umożliwia otwarcie i odblokowanie szlaków bodźców nerwowych i stymuluje pracę w dalszych częściach ciała, przywraca równowagę funkcjom w naszym organizmie i prawidłowy przepływ energii życiowej. Wśród wielu korzyści z masażu refleksorycznego stóp można wymienić:
• redukuje stres, bezsenność i napięcie psychofizyczne
• wywiera pozytywny wpływ na układ hormonalny (łagodzi PMS, skutki menopauzy, u mężczyzn pomaga w dysfunkcjach układu płciowego)
• wydatnie łagodzi bóle kręgosłupa, napięcie mięśni pleców, sztywność karku, jest pomocna w rwie kulszowej
• zmniejsza migreny i bóle zatok
• pomaga w infekcjach dróg oddechowych
• wspomaga procesy detoksykujące w organizmie

Czas: 60 ZŁ

Cena: 150 ZŁ

ZAREZERWUJ

 

Gdzie jesteśmy?

Warszawa, Praga Południe, Grochów

Zapewniamy ciszę, spokój i wykonanie zabiegu w komfortowych warunkach.

Skontaktuj się z nami:

UNALOME Iga Zajk
00-000 Warszawa

Godziny otwarcia:

Godziny wykonywania zabiegów:
poniedziałek-niedziela 10.00-21.00
(konieczna wcześniejsza rezerwacja wizyt)

Recepcja:

poniedziałek- piątek 10.00-21.00
Kontakt telefoniczny

Tel: 690 353 346